Ndërlidhjet

KANDAHAR


Foract e koalicionit dhe ato afgane po vazhdojnë aksionet kundër luftëtarëve të al Kaidës në rajonin Tora Bora të Afganistanit, ndërkohë që liderët rivalë anti-talibanë po kacafyten për kontrollin mbi Kandaharin.
Bombarduesit e Shteteve të Bashkuara, B-52 gjatë ditës kishin cak shpellat malore ku besohet të strehohet terroristi i dyshuar Osama bin Laden kurse mbrëmë bombarduan pozicionet e al Kaidës në ato rajone. Milicia vendore ka shkëmbyer zjarr me luftëtarët e al Kaidës.
XS
SM
MD
LG