Ndërlidhjet

VLADIKAVKAZ/RUSI


Një polic çeçen dhe dy prokurorë janë vrarë në sulme të veçanta nga sulmues të paidentifikuar në republikën kryengritëse të Çeçenisë,njofton agjencia ruse Interfax.
Në Gudermes ëshjtë vrarë oficeri i policisë, Shamkhan Magomadov, kurse prokurorët Akhmad Khamzatov dhe Aleksandar Leushin janë vrarë nga shpërthimi i një mine.
XS
SM
MD
LG