Ndërlidhjet

ASTANA


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Povell, kishte bisedime në Astana me presidentin e Kazakistanit, Nursultan Nazarbajev, lidhur me luftën kundër terrorizmit dhe hapave në drejtim të bashkëpunimit në rritje midis Shteteve të Bashkuara dhe këtij vendi të Azisë Qendrore.
Powell ka thënë pas bisedimeve se Kazakistani do të marrë pjesë në rindërtimin e Afganistanit të pas luftës. Sekretari amerikan i shtetit ka udhëtuar nga Astana në Moskë, për vizitë Rusisë.
XS
SM
MD
LG