Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Një helikopter ushtarak i Aleancës Veriore afgane raportohet të jetë rrëzuar mbrëmë në provincën Takhar në veri të Afganistanit dhe janë vrarë 18 persona në mesin e të cilëve edhe dy komandantë etnik pashtunë, njofton agjencia afgane Islamic Press me seli në Pakistan.
Raporti nuk mund të verifikohet nga burime të pavaruara dhe as që dihet shkaku i rrëzimit të helikopterit.
XS
SM
MD
LG