Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon, është kërcënuar se do të forcojë operacionet ushtarake në Bregun Perëndimor dhe në Brezin e Gazës për t’u hakmarrë për valën e sulmeve vetëvaraëse me bomba të palestinezëve.
Sharon ka folur me reporterët pasi një bombardues vetëvrasës palestinez shpartalloi vetëveten afër portit verior izarelit Haifa, duke plagosur së paku tetë izraelitë.
XS
SM
MD
LG