Ndërlidhjet

ANABTA/BREGU PERËNDIMOR


Forcat izraelite ndërhynë mbrëmë në fshatin Anabta në Bregun Perëndimorë të administruar nga palestinezët dhe kanë vrarë katër policë palestinezë gjatë një shkëmbim zjarri, thotë guvernatori i Tulkaremit, Izzadine al-Sharif.
Në kumtesën e armatës izraelite thuhet se trupat hyrën në ate fshat në lindje të Tulkaremit
për të ndjekur dhe arrestuar persona të angazhuar në aktivitete terroriste dhe hapën zjarr kur u sulmuan.
XS
SM
MD
LG