Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Dick Cheney, ka thënë se një videokasetë e bin Ladenit e gjetur së fundi në Afganistan bën të qartë se ai ka qëndruar pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit, por kaseta nuk i është shfaqur publikut. Zyrtarët më të lartë amerikanë të mbrojtjes kanë thënë se ata në përgjithësi e dinë se ku fshihet bin Ladeni dhe trupat amerikane janë duke e ndjekur.
Ata kanë thënë se Shtetet e Bashkuara do ta gjejnë dhe kapin Osama bin Ladenin dhe liderin suprem Talliban, Mullah Omarin, qoftë në Afganistan apo në vende të tjera, nëse arrijnë që të arratisen.
XS
SM
MD
LG