Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon, është kërcënuar se do të forcojë operacionet ushtarake në Bregun Perëndimor dhe në Brezin e Gazës për t’u hakmarrë për valën e sulmeve vetëvrasëse me bomba të palestinezëve.
Ndërkaq katër grupe militante Palestineze,duke përfshirë krahun e armatosur të Hamasit dhe Xhihadit Islamik,janë zotuar të ndalin sulmet vetëvrasëse në Izrael deri në fund të muajit të Ramazanit.
XS
SM
MD
LG