Ndërlidhjet

VLADIKAVKAZ/RUSI


Një zyrtar i Rusisë ka thënë se 12 ushtarë e policë rusë janë vrarë kurse 22 janë plagosur në raundin e fundit të konfrontimeve me kryengritësit dhe nga një shpërthim mine në Çeçeni.
Zyrtari i administratës në Çeçeni, të mbështetur nga Rusia, ka thënë se kryengritësit kanë sulmuar pozicionet e rusëve dhe postblloqet 18 herë gjatë harkut të fundit kohor.
XS
SM
MD
LG