Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon ka takuar të deleguarin për paqë të Shteteve të Bashkuara, Anthony Ziini dhe i ka bërë thirrje që të qëndroj në misionin e tij në Lindje të Afërt.
Athoni Zini u ka dhënë dy palëve një afat 48 orësh që të frenojnë dhunën ose do të largohet nga misioni.
Ndërkohë njoftohet se forcat izraelite kanë vrarë dy palestinezë dhe kanë hedhur poshtë ofertën e militantëve palestinezë se do të ndalonin sulmet vetëvrasëse në këmbim të ndalimit të sulmeve të helikopterëve izraelitë.
XS
SM
MD
LG