Ndërlidhjet

DOHA


Lideri palestinez Yasser Arrafat thotë se populli i tij nuk ka tjetër zgjidhje veçse t’i rezistojë agresionit dhe okupimit dhe se kjo është e drejtë e tij e ligjshme.
Kjo thuhet në fjalimin që në emër të tij e paraqiti kryenegociatori palestinez, Saeb Erakat në tubimin e e ministrave të të jashtëm të Organizatë së Konferencës Islamike në kryeqytetin e Katarit, të cilët u takuan të diskutojnë lidhur me çështjen palestineze.
XS
SM
MD
LG