Ndërlidhjet

KABUL


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka intensifikuar bombardimin e rajonit lindor malor të Afganistanit Tora Bora, për ta nxjerrë prej andej liderin e akuzuar terrorist Osama bin Laden dhe luftëtarët e Al Kaidës besnik ndaj tij.
Edhe forcat anti-talibane kanë ndërmarrë sulme kundër pozicioneve të luftëtarëve të Al Kaidës në ato rajone, por kanë hasur në rezistencë.
XS
SM
MD
LG