Ndërlidhjet

PRISHTINË


Parlamenti i ri i Kosovës mbajti senacën e parë përuruese dhe zgjodhi kryetar të vetin, Nexhat Dacin, nga radhët e LDK-së, kurse në mbledhjen e caktuar në 13 dhjetor do të ketë në rend dite zgjedhjen e Presidentit të Kosovës.
Duke hapur seancën, shefi i UNMIK-ut, Hans Hakerup u tha deputetëve se ata do të jenë përgjegjës për të ardhmen e Kosovës në tërësi.
XS
SM
MD
LG