Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Kombeve të Bashkuara ka akuzuar publikisht dy serbë të Bosnjës, Savo Todoroviq dhe Mitar Raseviq, ish rojtarë të kampit të të burgosurve në Foçë ku mbaheshin qindra civilë gjatë luftës së viteve 1992-95 në Bosnjë.
Në komunikatën e Tribunalit thuhet se bërja publike e aktakuzave, që ishin vulosur në 29 nëntor, është pjesë e politikës së presionit ndaj autoriteteve kur nuk japin rezultate.
XS
SM
MD
LG