Ndërlidhjet

TORA BORA/AFGANISTAN


Luftëtarët nga fise të Afganistanit, të mbështetur nga tanket dhe aviacioni i Shteteve të Bashkuara kanë ndërmarrë një sulm kundër nja 1.000 forcave të Al Kaidës dhe kanë marrë një kodër afër vendstrehimit të dyshuar të Osama bin Ladenit.
Zyrtarët amerikanë të mbrojtjes thonë se sipas indikacioneve Bin Laden ndodhet në rajonin e Tora Borës në lindje të Afganistanit, por nuk e dijnë saktësisht se ku fshihet.
XS
SM
MD
LG