Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëvendës sekretari amerikan i Mbrojtjes, Paul Wolfowitz, ka thënë se do të jetë punë e gjatë dhe e vështirë të kapet terroristi i dyshuar Osama bin Laden dhe bashkëpunëtorët e lartë të rrjetit të tij Al Kaida.
Megjithë sukseset ushtarake në Afganistan rrjeti terrorist al Kaida është larg nga mposhtja sepse celula të Al Kaidës operojnë në 60 vende, ka thënë zëvendës sekretari amerikan i Mbrojtjes.
XS
SM
MD
LG