Ndërlidhjet

BERLIN


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell, ka falendëruar Gjermaninë për gatishmërinë e sajë që të marrë pjesë në forcën paqëruajtëse të Kombeve të Bashkuartra në Afganistan.
Povell ka bër këto komente pas bisedimeve me kancelarin gjerman ,Gerhard Schroeder dhe ministrin e Jashtëm ,Joschka Fischer gjatë vizitës së shkurtër në Berlin.
XS
SM
MD
LG