Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretari amerikan i Shtetit Colin Powell, më herët përfundoi vizitën në Rusi dhe deklaroi se dy vendet janë afër arritjes së ujdisë për reduktime të mëtejshme të armëve bërthamore, por mbesin mospajtimet lidhur me ardhmërinë e traktateve kyçe për armatimin.
Gjatë qëndrimit në Moskë, Colin Powell kishte bisedime me presidentin Vlladimir Putin dhe ministrin e Jashtëm Igor Ivanov.
Powell ka përshëndetur lidhjet e përmirësuara midis Uashingtonit dhe Moskës, kurse Putin ka lavdëruar bashkëpunimin lidhur me Afganistanin.
XS
SM
MD
LG