Ndërlidhjet

BRUKSEL


Zyrtarët e Bashkimit Evropian kanë shfaqur shpresë të pakët për ndonjë kthesë në negociatat për paqë në Lindje të Afërt, pas bisedimeve në Bruksel me ministrin e Jashtëm izraelit, Shimon Peres dhe kryenegociatorin palestinez, Nabil Shaath.
Bashkimi Evropian ka miratuar më vonë edhe një deklaratë duke vulosur grupet palestineze Hamasin dhe Xhihadin Islamik si rrjete terroriste .
XS
SM
MD
LG