Ndërlidhjet

JERUSALEM


Tre fëmijë palestinezë janë vrarë kur helikopterët izraelitë kanë hapur zjarr raketash ndaj një automobili në qytetin Hebron në Bregun Perëndimor, që ka patur me gjasë cak një militant të dyshuar të Xhihadit Islamik.
Aksioni është ndërmarrë pasi kabineti izraelit i sigurisë thuhet se ka aprovuar sulme të mëtejshme kundër caqeve palestineze.
I deleguari për paqë i Shteteve të Bashkuara, Anthoni Zini, është takuar veç e veç me Kryeministrin izraelit Ariel Sharon dhe liderin palestinez Yasser Arafat në përpjekjet për të ndërmjetësuar armëpushim.
XS
SM
MD
LG