Ndërlidhjet

PARIS


Britania ka kërkuar komandimin dhe organizimin e forcave paqëruajtëse ndërkombëtare në kryeqytetin afgan Kabul, ka thënë sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell.
Këto komente, Powell i bëri pas takimit me presidentin francez Jacques Chirac.
Britania planifikon dërgimin e 1000 deri 3000 trupave ushtarake në Afganistan konform autorizimeve të Këshillit të Sigurimit.
XS
SM
MD
LG