Ndërlidhjet

KABUL


Vazhduan bisedimet e emisarit special të Kombeve të Bashkuara, Lakhdar Brahimi me zyrtarët e qeverisë së përkohshme afgane rreth organizimit të qeverisë dhe vendosjes së trupave paqëruajtëse në Afganistan.
Brahimi do të bisedoj edhe me presidentin në dorëheqje Burhunadinn Rabbani për transferimin e pushtetit në duart e qeverisë së re.
XS
SM
MD
LG