Ndërlidhjet

LONDËR


Britania ende nuk ka vendosur nëse trupat e saj dë të komandojnë misionin ndërkombëtar të paqeruajtësve në Afganistan, ka tkënë kryeministri Tony Blair.
Këto komente ai i bëri pas takimit me sekretarin amerikan të shtetit Powell.
Paraprakisht, në Paris, Powell tha se Britania ka kërkuar komandimin dhe organizimin e këtyre forcave në kryeqytetin afgan Kabul.
XS
SM
MD
LG