Ndërlidhjet

KABUL


Të gjitha fraksionet afgane janë të gatshme të respektojnë marrëveshjen e Bonit, tha pas takimeve me zyrtarët e vendit Lakhdar Brahimi, emisari special i Kombeve të Bashkuara
Bisedimet u zhvilluan rreth organizimit të qeverisë dhe vendosjes së trupave paqëruajtëse në Afganistan.
Brahimi tha se me ish presidentin Burhunadinn Rabbani është biseduar për transferimin e pushtetit në duart e qeverisë së re.
XS
SM
MD
LG