Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dy shkencëtarë të arrestuar të atomistikës nga Pakistani kanë pranuar se ata kanë pasur diskutime të gjëra me Osama bin Ladenin mbi armët bërthamore, kimike dhe bilogjike, raporton gazeta “Washington Post”, duke cituar zyrtarë të Pakistanit.
Zyrtarët pakistanezë i kanë karakterizuar si “akademike” bisedimet e dy shkencëtarëve të pensionuar me bin Ladenin dhe kanë thënë se nuk ka prova që ato bisedime të kenë rezultuar me prodhimin e çfardo arme qoftë, shkruan “Washington Post”.
XS
SM
MD
LG