Ndërlidhjet

PARIS


Gjykata speciale ushtarake e Parizit ka kërkuar pesë vjetë burgim për oficerin e armatës franceze, Pierr-Henri Bunel, i akuzuar për kalimin e fshehtësive të NATO-s, nga selia e Aleancës në Brukse, tek serbët gjatë vitit 1998.
“Donit të bëheshit hero, por ishit tradhëtar sepse tradhëtuat shokët, aleatët dhe Francën”, ka thënë prokurori shtetëror, Janine Stern.
XS
SM
MD
LG