Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë dënuar ashpër dhunën e fundit në Lindje të Afërt dhe i kanë bërë thirrje liderit palestrinez,Yasser Arafat që të ndërmarrë aksione të menjëherëshme për arrestimin e përgjegjësve dhe të ndalojë dhunën.
I deleguari për paqë i Shteteve të Bashkuara në Lindje të Afërt, AnthonyZiini dë të qëndrojë edhe më tej në rajon derisa dy palët në konflikt do të jenë të gatëshme të punojnë me te, thotë Departamenti i shtetit.
XS
SM
MD
LG