Ndërlidhjet

LUBJANË


Policia sllovene, kroate dhe italiane, duke punuar bashkërisht ka shpartalluar një rrjet që ka trafikuar imigrantë ilegalë nga Kosova dhe Jugosllavia për në Itali, duke i marrë secilit nga 500 dollarë.
Policia njoftoi se janë arrestuar 13 trafikantë, me kombësi italiane, kroate dhe sllovene .
XS
SM
MD
LG