Ndërlidhjet

JERUZALEM


Pas incidenteve të fundit në Lindjen e Mesme, Izraeli ia ka ndaluar liderit palestinez, Jaser Arafat, banimin në qytetin Ramallah të Bregut Perëndimor. Dor Golld, këshilltar i Kryeministrit Ariel Sharon, e quajti Jaser Arafatin të parëndësishëm për kapërcimin e problemeve ekzistuese dhe tha se Izraeli do të mendojë vetë për forcimin e sigurisë kombëtare.
XS
SM
MD
LG