Ndërlidhjet

NJU DELHI


Të paktën 12 njerëz u vranë dhe shumë të tjerë u plagosën, kur persona të panjohur sulmuan ndërtesën e parlamentit të Indisë në Nju Delhi. Mes të vrarëve figurojnë pesë sulmues, gjashtë policë dhe një punonjës i parlamentit.Disa orë pas incidentit, Kryeministri i Indisë, Atal Behari Vaxhpaji, tha në një fjalim televiziv, se sulmi përfaqësonte një paralajmërim për gjithë kombin.
XS
SM
MD
LG