Ndërlidhjet

VARSHAVË


Një valë e ftohtë që ka përfshirë Europën Qendrore ditët e fundit, ka marrë qindra viktima dhe ka paralizuar lidhjet e komunikacionit, me temperatura nën 22 gradë celzius. Autoritetet e Polonisë njoftuan se nga të ftohtët e këtij dimri, deri tani kanë vdekur 104 persona, kurse vetëm në kryeqytetin e Rusisë, Moskë, nga të ftohtët kanë humbur jetën mbi 200 njerëz.
XS
SM
MD
LG