Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush kumtoi sot se Shtetet e Bashkuara po tërhiqen nga Marrëveshja anti –Balistike e vitit 1972. Gjatë paraqitjes në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti amerikan tha se e ka njoftuar zyrtarisht presidentin rus, Vladimir Putin dhe se beson që vendimi i tij nuk do të dëmtojë marrëdhëniet Uashington-Moskë, apo sigurinë e Rusisë.
XS
SM
MD
LG