Ndërlidhjet

SHKUP


Gjermania i ka dhuruar 63 milion marka ish-Republikës Jugosllave të Maqedonisë, që do të përdoren në infrastrukturë dhe projekte ekologjike.
Këtë e kumtoi ministri maqedon i Financave Nikolla Gruevski, pas nënshkrimit të protokollit me përfaqësuesin e qeverisë gjermane, Leo Krojc – bën të ditur agjensia gjermane e lajmeve DPA.
XS
SM
MD
LG