Ndërlidhjet

VATIKAN


Pas një takimi dy ditësh me përfaqësuesit fetarë Katolikë nga Lindja e Mesme, papa Gjon Pali i Dytë, deklaroi se nuk mund të ketë paqe të qëndrueshme në atë rajon, për sa kohë që forcat izraelite nuk tërhiqen nga territoret e pushtuara dhe shteti palestinez të krijohet.
XS
SM
MD
LG