Ndërlidhjet

SIDNEI


Australia ka deklaruar se shtetasi i saj, David Hiks, i rreshtuar në trupat e Al-Kaidës dhe i kapur së fundi nga Aleanca Veriore në një lokalitet të panjohur, do t’i dorëohet forcave amerikane në Afganistan. Sidnei zyrtar thotë se kjo masë do të garantonte mbajtjen e David Hiksit në një vend të sigurt si dhe do të lehtësonte marrjen e tij në pyetje nga autoritetet australiane.
XS
SM
MD
LG