Ndërlidhjet

BRUKSEL


Disa mijëra aktivistë anti-kapitalistë ftojnë për paqe dhe zbutjen e pabarazive, në një marshim në rrugët e Brukselit, ndërsa liderët e Bashkimit Europian kanë nisur samitin e tyre dy ditor.
Atmosfera duket e qetë dhe festive, në kontrast me protestat e dhunshme që kanë shoqëruar manifestime të kësaj natyre, gjatë 2 viteve të fundit.
XS
SM
MD
LG