Ndërlidhjet

KAIRO


Presidenti i Egjiptit Hosni Mubarak filloi bisedimet në Kairo me të deleguarit special të Shteteve të Bashkuara në Lindje të Afërt, Anthony Ziini dhe William Burns.
Bisedimet pritet të shqyrtojnë Rezolutën e Kombeve të Bashkuara dhe zhvillimet e fundit në konfliktin Izraelito-palestinez.
XS
SM
MD
LG