Ndërlidhjet

GAZA


Dy palestinezë janë vrarë në konfrontime në rajonin e Brezit të Gazës derisa forcat izraelite po vazhojnë vërsuljen kundë militantëve të dyshuar anti-izraelitë.
Në Bejt Hanun në veri të Gazës, ku trupat Izraelite dhe mbi 20 tanke kanë zënë pozicionet, është vrarë një polic palestinez dhe katër të tjerë janë plagosur.
Izraeli njoftoi dje se i ashpërson të gjitha lidhjet me Yasser Arafatin.
XS
SM
MD
LG