Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell ka thënë se Al Kaida duket se është shpartalluar në Afganistan, por i dyshuari kryesor për sulmet e 11 shtatorit në SHBA, Osama bin Laden, besohet se akoma është gjallë dhe i lirë.
“Nuk kemi arsye të besojmë që ai të jetë vrarë apo zënë i gjallë dhe nuk e dijmë se ku ndodhet”, ka thënë Powell.
XS
SM
MD
LG