Ndërlidhjet

KAMPI RINO/AFGANISTAN


Dy marinca të Shteteve të Bashkuara janë plagosur,e njëri seriozisht, duke u përpjekur që të heqin një objekt të pashpërthyer në aeroportin e Kandaharit.
Trupat e Shteteve të Bashkuara morën kontrollin mbi aeroportin e Kandaharit të premten dhe filluan menjëherë punimet për ta bërë të sigurtë për shfrytëzime ushtarake dhe civile.
XS
SM
MD
LG