Ndërlidhjet

ANKARA


Ministri i Jashtëm i Turqisë, Ismail Cem, u nis për në Afganistan që të rihapë formalisht ambasadën e Turqisë në Kabul.
Ministri Cem ka deklaruar se shpreson se vizita e tij do të shënojë një fillim të ri të lidhjeve midis popullit të Turqisë dhe të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG