Ndërlidhjet

SEUL/KOREA JUGORE


Korea Veriore hodhi poshtë mundësinë për inspektimin ndërkombëtar të programit të saj të supozuar bërthamor dhe çfarëdo bisedimesh lidhur me zhvillimet e saja në fushën raketore.
Shtypi zyrtar i Koresë Veriore thotë se nuk ka nevojë për kontakte të tilla, siç kanë sugjeruar Shtetet e Bashkuara, dhe akuzon Uashingtonin për komplot për të gjetur shkasin për provokime ushtarake kundër Veriut komunist.
XS
SM
MD
LG