Ndërlidhjet

ROMË


Së paku 21 persona kanë humbur jetën në zjarrin që përfshiu mbrëmë një konvikt që strehonte njerëz të hendikepuar në fshatin Buccino, në jug të Italisë.
Rportohet se shumica e të vdekurve, pleq me të meta fizike dhe psikike, janë mbytur siç duket nga tymi në shtretërit e tyre.
Kanë arritur të shpëtojnë shtatë persona nga kjo stihi zjarri.
XS
SM
MD
LG