Ndërlidhjet

KABULL


Gjenerali britanik, John McColl i cili ndodhet në Kabul tha se do të bisedojë me zyrtarët afganë madhësinë dhe përbërjen e forcës paqëruajtëse ndërkombëtare.
Donald Rumsfeld, Sekretari amerikan i Mbrojtjes, ka thënë pranë Kabulit se pret që forca paqëruajtëse në Afganistan të numërojë, e shumta, rreth 5.000 ushtarë dhe do të përbëhet nga forcat e katër a pesë vendasve, pa qenë Shtetet e Bashkuara të inkuadruara drejtëpërdrejtë.
XS
SM
MD
LG