Ndërlidhjet

LONDËR


Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian kanë diferenca potenciale lidhur me strategjinë për t’i dhënë fund krizës në Lindje të Afërt, ka thënë Komisioneri për Marrëdhënie të Jashtme të Bashkimit Evropian, Chris Patten.
Në një intervistë televizive të emetuar në Londër, Patten ka thënë se vendet e Bashkimit Evropian synojnë të theksojnë kthimin në negociata ndërsa Shtetet e Bashkuara forcojnë kërkesat që lideri palestinez, Yasser Arafat të shpartallojë efektivish terroristët palestinezë.
XS
SM
MD
LG