Ndërlidhjet

BERLIN


Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Javier Solana, në një intervistë të publikuar në Berlin ka thënë se Izraeli duhet t’i tërheqë trupat e tij nga territoret palestineze. Solana ka thënë gjithashtu se Arafat duhet të shkatërrojë rrjetin e grupeve militante, Hamasit dhe Xhihadit Islamik dhe t’i japë fund rebelimit të palestinezëve.
XS
SM
MD
LG