Ndërlidhjet

TORA BORA/AFGANISTAN


Forcat e Shteteve të Bashkuara po vazhdojnë ndjekjen e Osama bin Ladenit dhe anëtarëve të rrjetit të tij terrorist Al Kaida, pas shpartallimit të fortifikimeve të tyre në rajonin malor Tora Bora të Afganistanit, që kollapsuan nga bombardimet e aviacionit amerikan dhe sulmeve të përbashkëta të luftëtarëve afganë dhe trupave amerikane.
Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell ka theksuar se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë t’i godasin celulat terroriste të Al Kaidës kudo që ato ekzistojnë nëpër botë, duke mos dhënë hollësi të tjera.
XS
SM
MD
LG