Ndërlidhjet

VARSHAVË


Dimri i ashpër me temperatura deri minus 25 gradë celzius, ka marrë 129 viktima anembanë Polonisë, duke përfshirë edhe njerëz që janë të pastrehë.
Policia polake thotë se shumica e viktimave janë gjetur në rrugë midis lokaleve ku ishin dehur dhe vendbanimeve të tyre.
XS
SM
MD
LG