Ndërlidhjet

BEOGRAD


Dy republikat jugosllave, Serbia dhe Mali i Zi janë dakorduar të rifillojnë dialogun për ardhmërinë e federatës në mbledhjen në Beograd ku ishte edhe shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian Javier Solana.
Mirëpo presidenti malazez, Milo Gjukanoviq ka thënë se vazhdimi i dialogut nuk do të thotë se republika e tij do të heq dorë nga planet për mbajtjen e referendumit për pavarësi, në prill të vitit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG