Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld dhe homologu i tij rus, Sergej Ivanov biseduan në Bruksel për Raportet në fushën e sigurisë,pas vendimit të Shteteve të Bashkuara për tërheqje në Marrëveshja ABM.
Presidenti rus, Vlladimir Putin ,e pat kritikuar vendimin e presidentit George Bush për tërheqje nga Marrëveshja, duke e cilësuar si “gabim”.
XS
SM
MD
LG